Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

پسران خدا در کتاب پیدایش فصل سوم اشاره به چه کسانی دارد؟

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
Share on Facebook

23 1

کتاب پیدایش 3: 1 الی 4؛ و اما چون شمار آدمیان بر زمین فزونی گرفت و دختران برای ایشان زاده شدند،پسران خدا دیدند که دختران آدمیان زیبارویند، و هر یک را که برمی‌گزیدند به زنی می‌گرفتند. و خداوند فرمود: «روح من همیشه در انسان نخواهد ماند، زیرا که او موجودی فانی است: روزهای او صد و بیست سال خواهد بود». در آن روزگار و پس از آن، غول‌پیکران بر زمین بودند، زمانی که پسران خدا به دختران آدمیان درآمدند و آنان فرزندان برای ایشان به دنیا آوردند. اینان پهلوانانی از روزگاران کهن بودند که مردانی نام‌آور شدند.

محققین کتاب مقدّس ‏بطور قطع نمی‏دانند که چطور این آیات باید تفسیر شوند. بسیاری بر این باورند،پسران خدا که در آیۀ ۲ به آنها اشاره شده است، از نسل شیث بودند، ودختران آدمیاناز نسل قائن بوده‏ اند.زمانیکه این دو نسل که یکی خدا پرست و دیگری خدا نشناس بود، شروع به ازدواج با یکدیگر کردند، خدا آزرده شد و تصمیم گرفت که مدت طول عمر آنها را کاهش دهد (آیۀ ۳).

نظریۀ بعدی اینست که آنها فرشتگان سقوط کرده بودند.

نظریۀ سوم اینست که آنها انسان و حاکمان پر قدرت بودند.

در عهد عتیق عبارت "پسران خدا" همیشه به فرشتگان (ایوب 1 : 6، 2 : 1، 38: 7) دلالت می شود. اشکال احتمالی این نظر در این است که در متی 22 : 30، می گوید فرشتگان ازدواج نمی کنند. کتاب مقدس به ما دلیلی نمی دهد که باور کنیم فرشتگان جنسیت دارند و یا قادرند تولید مثل کنند. دو نظر دیگر این مشکل را ندارند.


ضعف نظر دوم و سوم در این است که وقتی مرد معمولی با زن معمولی ازدواج می کند چرا باید فرزندانشان غول آسا و یا قهرمانان آن زمان باشند "جبارانی در زمان سَلَف و مردان نامور". بعلاوه، چرا خدا باید تصمیم می گرفت طوفان به زمین بیاورد (پیدایش 6: 5-7) در حالیکه او هیچوقت ازدواج مردان نسل شیث را با زنان نسل قائن قدغن نکرده بود. داوری پیدایش 6: 5-7 مربوط به اتفاقی است که در پیدایش 6: 1-4 افتاد. بنظر می آید فقط گناه ازدواج فرشتگان سقوط کرده با دختران آدمیان می توانست چنین داوری سختی را توجیه کند.


نظریه ای که بیش از همه درست بنظر می رسد. که می گوییم فرشتگان بدون جنسیت هستند و بعد می گوییم "پسران خدا" فرشتگان سقوط کرده هستند که با دختران آدمیان آمیزش کردند. بهر حال، در حالیکه فرشتگان موجوداتی روحانی هستند (عبرانیان 1 : 14)، آنها می توانند بصورت انسان و در جسم ظاهر شوند (مرقس 16: 5). مردان سدوم و عموره می خواستند با دو فرشته ای که با لوط بودند رابطة جنسی برقرار کنند (پیدایش 19: 1-5). اینکه فرشتگان می توانند بصورت انسان ظاهر شوند قابل تعمق است، بطوریکه حتی می توانند بصورت مرد یا زن ظاهر شوند و احتمالا قادر به تولید مثل هم هستند. چرا فرشتگان سقوط کرده اینکار را مرتبا انجام نمی دهند؟ بنظر می آید که خدا فرشتگانی را که این گناه را کردند زندانی کرده، تا فرشتگان سقوط کردة دیگر اینکار را نکنند (یهودا 6). مفسرین اولیة یهودی و کتابهای روحانی که جزو کتاب مقدس نیستند و نوشته هاییکه نویسندگان واقعی آنها معلوم نیست می گویند که "پسران خدا" در پیدایش 6 : 1-4 همان فرشتگان سقوط کرده هستند. این مسئله بهیچوجه در را بروی بحث های دیگر نمی بندد. بهر حال این نظر که پیدایش 6 : 1-4 در رابطه با ازدواج فرشتگان سقوط کرده با دختران آدمیان است پایة قوی تاریخی، دستور زبانی و محتوای کتاب مقدسی دارد.


اما چرا خداوند آزرده شد؟

در سراسر کتاب مقدّس ‏خداوند فرمان داده بود که کسانی که او را پرستش و اطاعت می‏کنند از فساد اخلاقی که نتیجه ازدواج با بی ایمانان می‏باشد، اجتناب کنند. نسل شیث هر چند بواسطۀ گناه آدم خدشه‏دار شده بود، ولی هنوز نسل برگزیده خدا بود؛ اما نسل خدا نشناس قائن از طرف خدا قابل پذیرش نبود. بنابراین، هرگونه وصلت و ازدواج مابین این دو نسل، خوشایند خداوند نبود.گرچه تفسیر آیۀ ۳ مشکل است، اما یک حقیقیت مهم را می‏توان در اینجا دید.روح قدّوس خداوند در انسانفانی، و در انسان گناهکار که دارای طبیعت سقوط کرده استدائما باقی نمی‏ماند، همین طور است، مابین روح‏القدس‏ و طبیعت گناه آلود همیشه تضاد وجود دارد (غلاطیان ۵: ۱۷). و خداوند نسبت به ما بردبار است؛ او می‏خواهد که ما را از اسارت گناه آزاد کند؛ او با شرارتی که در ما وجود دارد، مبارزه می‏کند. اما او برای همیشه . . . باقی نخواهد ماندپس بیایید بیش از این در بازگشت بسوی خدا تاخیر نکنیم. بیایید بیش از این در مقابل روح‏القدس‏ او نایستیم و او را محزون نکنیم (افسسیان ۴: ۳۰). بلکه بیاییم وبه روح رفتار کنیم و بدنبالشهوات جسم نرویم (غلاطیان ۵: ۱۶).

Share on Facebook
 
 

طرق ارتباط با ما

 تلفن: 1525  522 (818) 001

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

آدرس پستی:  P.O.Box: 371043

Reseda CA 91337 USA     

هدیه به این سازمان

سازمان ایران برای مسیح
ارز موردنظر:
مبلغ:
با هم مژدۀ انجیل عیسی مسیح را به فارسی زبانان برسانیم.

خدمات ما

church planting simamasihtv elnathan dubbing 
شما اینجا هستید: Home منابع پرسش و پاسخ پسران خدا در کتاب پیدایش فصل سوم اشاره به چه کسانی دارد؟