Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

از کجا می‌دانیم که خدا وجود دارد؟

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
Share on Facebook

23 1جلوۀ طبیعت در انسان، و همچنین عملکردهای خدا، به صراحت اعلام می‌دارند که خدا وجود دارد؛حال آنکه تنها کلام خدا، و روح خداست که به شکلی ثمربخش، او را به ما مکشوف نموده، تا بتوانیم به نجات ابدی دست یابیم.

رومیان ۱:‏۱۸-‏۲۰؛ زیرا غضب خدا از آسمان به ظهور می‌رسد بر هر گونه بی‌دینی و شرارت انسانهایی که با شرارت خود حقیقت را سرکوب می‌کنند. زیرا آنچه از خدا می‌توان شناخت بر آنان آشکار است، چون خدا آن را بر ایشان آشکار ساخته است. زیرا از آغاز آفرینش جهان، صفات نادیدنیِ خدا، یعنی قدرتِ سرمدی و الوهیت او را می‌توان با ادراک از امور جهانِ مخلوق، به‌روشنی دید. پس آنان را هیچ عذری نیست.

مزمور ۱۹:‏۱-‏۲؛ آسمان جلال خدا را بیان می‌کند، و فَلَک از عمل دستهایش سخن می‌گوید.روز تا روز، کلام را جاری می‌سازد، و شب تا شب، معرفت را اعلان می‌دارد.

دوم تیموتائوس ۳:‏۱۵؛ و چگونه از کودکی کتب مقدّس را دانسته‌ای که می‌تواند تو را حکمت آموزد برای نجاتی که از راه ایمان به مسیحْ عیسی است.        

اول قرنتیان ۱:‏۲۱-‏۲۴؛ ۲:‏۹، ۱۰؛ زیرا از آنجا که بنا بر حکمتِ خدا، دنیا نتوانست از طریق حکمتْ خدا را بشناسد، خدا چنان مصلحت دید که از راه جهالتِ موعظه، کسانی را که ایمان می‌آورند، نجات بخشد. زیرا یهودیان خواستار آیت‌اند و یونانیان در پی حکمت، ولی ما مسیح مصلوب را وعظ می‌کنیم که یهودیان را سنگ لغزش است و غیریهودیان را جهالت،امّا فراخواندگان را، چه یهودی و چه یونانی، مسیحْ قدرت خدا و حکمت خداست. چنانکه آمده است :«آنچه را هیچ چشمی ندیده، هیچ گوشی نشنیده، و به هیچ اندیشه‌ای نرسیده، خدا برای دوستداران خود مهیا کرده است.» زیرا خدا آن را توسط روحِ خود بر ما آشکار ساخته،چرا که روحْ همه چیز، حتی اعماق خدا را نیز می‌کاود.

متی ۱۱:‏۲۷؛ پدرم همه چیز را به من سپرده است. هیچ‌کس پسر را نمی‌شناسد جز پدر، و هیچ‌کس پدر را نمی‌شناسد جز پسر، و آنان که پسر بخواهد او را بر ایشان آشکار سازد.

این مطلب طبیعی است، که از وجدان، و از عملکرد خدا در طبیعت سرچشمه می‌گیرد و دیگری، شناخت روحانی، یا نجاتبخش است، که از تشخیص ارزش واقعیِ خدا، و زیبایی شخصیتش سرچشمه می‌گیرد. ما انسانها از شناخت طبیعی برخورداریم، و همین شناخت، ما را جوابگو می‌سازد، تا خدا را حرمت نهاده و شکرگزارش باشیم. اما شناخت روحانی تنها از آنِ کسانی است که روح خدا، بر نابینائی طبیعی‌شان چیره شده باشد؛ اول قرنتیان ۲:‏۱۴-‏۱۶؛ امّا انسان نفسانی امور مربوط به روح خدا را نمی‌پذیرد زیرا در نظرش جهالت است، و قادر به درکشان نیست، چرا که قضاوت درست دربارۀ آنها تنها از دیدگاهی روحانی میسّر است .امّا شخص روحانی دربارۀ همه چیز قضاوت می‌کند، ولی هیچ‌کس را یارای قضاوت دربارۀ او نیست.«زیرا کیست که فکر خداوند را دانسته باشد تا به او مشورت دهد؟» ولی ما فکر مسیح را داریم.

Share on Facebook
 
 

طرق ارتباط با ما

 تلفن: 1525  522 (818) 001

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

آدرس پستی:  P.O.Box: 371043

Reseda CA 91337 USA     

هدیه به این سازمان

سازمان ایران برای مسیح
ارز موردنظر:
مبلغ:
با هم مژدۀ انجیل عیسی مسیح را به فارسی زبانان برسانیم.

خدمات ما

church planting simamasihtv elnathan dubbing 
شما اینجا هستید: Home منابع پرسش و پاسخ از کجا می‌دانیم که خدا وجود دارد؟