Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

بعنوان یک مسیح چگونه می توانم ایمان خود را با دیگران در میان بگذارم؟

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
Share on Facebook

Evangelism

یکی از بهانه هائی که اغلب نوکیشان به زبان می آوردند اینست که؛ "من یک تازه مسیحی هستم، آنقدر دربارۀ مسیحت اطلاعات ندارم که بخواهم آن را با دیگران در میان بگذارم، این کار را باید کسانی انجام دهند که سالهای بیشتری از من در مسیح بوده اند و اطلاعات کتاب مقدسی ایشان بیشتر از من می باشد.... من پاسخ خیلی از سؤالات را ندارم!"

متأسفانه، این موضوع رُخ نخواهد یافت! شما هر چقدر بیشتر دربارۀ کتاب مقدس بدانید خواهید فهید که هنوز هیچ چیزی نمی دانید. همیشه با سؤالاتی روبرو خواهید شدکه پاسخ آنها را نمی دانید!

 

هر مسیحی باید بداند که بزرگترین خواندگی او اینست که مژدۀ انجیل را دیگران سهیم کند؛

دوم تیموتائوس 4: 1 و 2؛ در برابر خدا و مسیحْ عیسی که بر زندگان و مردگان داوری خواهد کرد، و نظر به ظهور او و پادشاهی‌اش، تو را مکلّف می‌سازم کهکلام را موعظه کنی و به گاه و به بیگاه آمادۀ این کار باشی و با صبر بسیار و تعلیم دقیق، به اصلاح و توبیخ و تشویق بپردازی.

ما بر روی این زمین وقت بسیار کمی داریم، و خواندگی قطعی ما اینست که پیغام انجیل را با سایرین در میان بگذاریم. چگونه می توانیم به این خواندگی خدا پاسخ ندهیم؟ مسیحیان چه حقی دارند که هدیۀ نجات خدا را که برای آنها هیچگونه بهائی را در بر نداشته دریافت کنند؟ خدا برای انجام اینکار بهای سنگینی را پرداخت کرد، و آیا این صحیح است که این فرمان خداوند را انجام ندهیم؟

اشتیاق خدا اینست که هر شخص این درک شخصی را از او بیابد و نجات یابد. این برکت و افتخاری است که او به ما عطا کرده که در چنین کار حیاتی سهیم باشیم.

اگر سرگذشت ایمانی خود را برای سهیم کردن با دیگران آماده کنیم کار سختی نخواهد بود که آنچه را عیسی مسیح خداوند برای ما انجام داده به آنان بگوئیم. قلم و کاغذی را برداردی و رابطۀ شخصی خودتان را با مسیح را توضیح دهید و آیاتی را برای پیشتیبانی از آن بنویسید. این بهترین راهی خواهد بود که از ته دل خودتان با دیگران سخن بگوئید.

در ادامه آیاتی را خدمتتان تقدیم می کنیم که می توانید آنها را یاد داشت کنید و به هنگام بشارت داد به دیگران از آنها استفاده کنید؛

رومیان 3 : 23 (هزارۀ نو)؛ ...همه گناه کرده‌اند و از جلال خدا کوتاه می‌آیند.

رومیان 6: 23 (هزارۀ نو)؛ زیرا مزد گناه مرگ است، امّا عطای خدا حیات جاویدان درخداوند ما مسیحْ عیساست.

رومیان 5: 8 (هزارۀ نو)؛ امّا خدا محبت خود را به ما این‌گونه ثابت کرد که وقتی ما هنوز گناهکار بودیم، مسیح در راه ما مرد.

این آیات نیاز انسان را برای یک نجات دهنده به تصویر می کشد و اینکه مسیح این نیاز را کامل کرد.

نیاز ندارید تا همۀ پاسخها را داشته باشید، شما به روح القدس محتاج هستید کسی می تواند حقیقت خدا را با هنگام نیاز بر شما آشکار کند. انجیل متی 10: 19 و 20؛ امّا چون شما را تسلیم کنند، نگران نباشید که چگونه یا چه بگویید. در آن زمان آنچه باید بگویید به شما عطا خواهد شد. زیرا گوینده شما نیستید، بلکه روحِ پدر شماست که به زبان شما سخن خواهد گفت.

او شما را رهبری و یاری می کند تا کلماتی را که برای افرادی که به آنها شهادت می دهید مفید باشند را بر زبان بیاورید. به او اعتماد کنید چون قادر است شما را یاری کند، بدانید که در درون و همراه شما می باشد.

انجیل متی 28: 19 (هزارۀ نو)؛ پس بروید و همۀ قومها را شاگرد سازید و ایشان را به نام پدر و پسر و روح‌القدس تعمید دهید.

Share on Facebook
 
 

طرق ارتباط با ما

 تلفن: 1525  522 (818) 001

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

آدرس پستی:  P.O.Box: 371043

Reseda CA 91337 USA     

هدیه به این سازمان

سازمان ایران برای مسیح
ارز موردنظر:
مبلغ:
با هم مژدۀ انجیل عیسی مسیح را به فارسی زبانان برسانیم.

خدمات ما

church planting simamasihtv elnathan dubbing 
شما اینجا هستید: Home منابع پرسش و پاسخ بعنوان یک مسیح چگونه می توانم ایمان خود را با دیگران در میان بگذارم؟